Kotły CO Kołobrzeg lubią pellet, czyli inaczej malutki brykiet.

Zdecydowana większość mających piece

Poszukując alternatywnego paliwa opałowego stałego do kotłów CO Kołobrzeg warto przyjrzeć się uważnie mało jeszcze popularnemu w naszym kraju pelletowi. Zdecydowana większość posiadających piece centralnego ogrzewania może mieć problem z właściwym sklasyfikowaniem tej nazwy. Dokładnie rzecz ujmując pellet to mały brykiet. Bardzo mały, kilkadziesiąt razy mniejszy od normalnego brykietu.

Tworzy przeróżnego kategorii zmielonych

Pellet jest tani, natomiast wynika to również z tego, że jego wyprodukowanie jest nadzwyczaj tanie. Powstaje on z różnego rodzaju zmielonych odpadów drzewnych. Głównym składnikiem tego paliwa stałego mogą być na przykład trociny. Całość, czyli wszystkie składniki, są ze sobą dokładnie sprasowane, a potem cięte na małe owalne bądź prostokątne kawałki.

Ogrzejemy dużego bloku mieszkalnego

Trzeba wiedzieć, że pellet jest niskokalorycznym paliwem. Nie ogrzejemy nim dużego bloku mieszkalnego. Nadaje się on do kotłów, które mają specjalne pojemniki na odpadki z niedopalonego pelletu. W wyniku jego spalania nie zobaczymy oczywiście popiołu.

Tymczasem najlepszym przeznaczeniem są

Kotły CO Kołobrzeg zalecają pellet jako paliwo stałe do pieców mających do ogrzewania małe powierzchnie. Jednak najlepszym jego przeznaczeniem są kominki.W kominkach palenie pelletem jest łatwe i przyjemne. Jest mniej uciążliwe aniżeli drzewem czy dużym brykietem. Pamiętajmy jednak, że musimy mieć kominek umożliwiający wyjmowanie niespalonych i spalonych pozostałości.

Co gorzej katastrofy finansowej

Pellet niestety nie ma przyszłości jako paliwo dla kotły CO Kołobrzeg. Choćby z tego względu, że ogrzanie nim domu doprowadziłoby nas do bankructwa. Albo co gorsza do katastrofy finansowej. Dlatego jako paliwo do kominków polecamy go używać ale to jego cała funkcjonalność.